Podlahový mycí stroj Columbus RA 55 B 40 Quick-Stopp s příslušenstvím

Zcela nový profesionální, malý, kompaktní, bateriový, podlahový mycí stroj s mechanickou trakcí, oddělenými nádržemi na čistou a špinavou vodu, promyšleným designem a pracovní šíří 55 cm. Rovnoměrné nanášení čistícího prostředku a snadná obsluha. Komplet připravený rovnou do akce! Včetně stírací lišty, čisticího kartáče, dvou kyselinových baterií, externího nabíječe a čisticího prostředku!

Cena za 1 ks s DPH 147 007,-
Cena za 1 ks bez DPH: 121 493,-
Doprava zdarma Dárek
obvykle 1 týden
Expediční doba: týden
Výrobce: Columbus Columbus
Kód produktu: 14352000
Záruka: 24 měsíců
/podlahovy-myci-stroj-columbus-ra-55-b-40-quick-stopp-s-prislusenstvim-e2781.htm
Popis

Modrý kompaktní všeuměl střední třídy na baterie a kapacitou 40 litrů! To vše v jednom přístroji!

 • Zcela nově manévrovatelný celek ve třídě 40 litrů Vám dodává pohodlí a vybavení pro dlouhé intenzivní čisticí práce v kombinaci s výhodami snadné manipulace a kompaktních rozměrů.
 • Stejně účinný jako velké stroje, kompaktní a obratný jako menší modely!
 • Mimořádně obratný, tichý a velmi účinný malý podlahový mycí stroj na všechny hladké i strukturované podlahy. Perfektně se hodí pro efektivní čištění malých a středních ploch - např.: tělocvičen, bazénů, víceúčelových hal, průmyslových hal, nemocnic, pečovatelských domů a veřejných budov.
 • Velmi snadné použití a jednoduše konfigurovatelný pro jakýkoliv požadavek zákazníka, dělají efektivní čištění malých a středně velkých ploch skutečným potěšením! Rozmanité možnosti a typické funkce Columbusu činí profesionální čištění efektivnější - produktivita, která platí dividenda! 
 • Univerzální podlahový mycí stroj Columbus je k dispozici v ruzných specifikacích, pro ruzné aplikace na všech podlahách! Například volitelné provedení noBAC® s oddělenými antibakteriálními nádržemi splňuje přísné hygienické požadavky v souladu s konceptem HACCP.
 • Novinkou u všech modelů této řady je systém Quick-Stopp a tichá odhlučněná verze jako standard!
 • Tento model s označením RA 55 B 40 se standardně dodává s kartáčem o velikosti a pracovní šířce 550 mm, se stírací lištou, se dvěma nabíjecími kyselinovými bateriemi o kapacitě 75 Ah, s externím nabíječem, s čisticím prostředkem na podlahy, bez trakčního motoru s mechanickým pojezdem, s inteligentním Quick-Stopp systémem a odhlučněním jako komplet připravený rovnou do práce a to vše již v základní výbavě! 

 

Připraven do boje s nečistotou! Základní výbava a obsah dodávky:

 • Podlahový mycí stroj Columbus RA 55 B 40
 • Columbus kartáč drhnoucí standard pro RA 55 (550 mm)
 • Stírací lišta včetně stíracích gum pro sací hubici
 • 2x kyselinová baterie 12 V / 75 Ah C5, 900 nabíjecích cyklů
 • Externí nabíječ Filon Futur S 24/15
 • Čisticí prostředek na podlahy Floorsan SUPER (koncentrát) 10 l / kg

 

Hlavní výhody modelové řady RA 55 B 40:

Robustní mechanika: snadná obsluha bez nutnosti přerušení provozu pomocí mechanického spouštění kartáče a stírací lišty. Mechanické spouštění kartáčové hlavy se provádí pedálem a spouštění sací lišty páčkou - spolehlivá práce bez poruch! Lehce čitelný indikátor plnosti nádrže na čisticí roztok integrovaný v její vypouštěcí hadici. S robustní mechanikou namísto elektroniky - pro ještě lepší životnost! 

 

Vysoký přítlak kartáče: vynikající výsledky čištění dokonce i na extrémně špinavých podlahách. Pracovní šíře 550 mm, teoretický plošný výkon až 2200 m²/h, rychlost otáček 180 ot/min a přítlak kartáče 23 kg.

 

Vynikající sání: vysoce výkonný sací motor a lehce nastavitelná zaoblená stírací lišta zajišťují, že je podlaha ihned průchozí a bez jakýchkoliv mokrých stop. Šířka stírací lišty je 850 mm.

 

Nízká hladina hluku: standardně dodáváno s odhlučněním, stroj má velmi tichý chod v provozu (do 60 dB). Tím je vhodný pro čištění v pracovní době a v oblastech citlivých na hluk. 

 

Snadno nastavitelná ergonomicky tvarovaná protiskluzová rukojeť: pro bezúdržbovou, pohodlnou, neunavující, bezpečnou a ergonomicky vyváženou práci.

 

Intuitivní ovládací panel: přehledný, funkční, jednoduchý a snadno použitelný pro všechny. Dva funkční přepínače, řídítka (rukojeť) se spouští, dávkování čisticího prostředku s vodou a mechanické spouštění kartáče a stírací lišty. 

Krátká doba nastavení: snadný přístup, ovládání a regulace. Volitelně pak v příplatkové verzi s elektronickým integrovaným dávkovacím systémem vody a chemickým dávkovačem, který dodává přesně správný objem čistícího roztoku a chrání tak životní prostředí a Vaši peněženku! 

 

Funkce Quick-Stopp: Nový filtr na vodu a elektromagnetický ventil dávkování vody na kartáč. Rychlé zastavení jako standard zaručuje maximální bezpečnost a nekompromisní pohodlí pro uživatele. Při uvolnění spoušti na rukojeti se motor kartáče a přívod vody automaticky zastaví. Což vede k delší životnosti stroje a mnohem nižší spotřebě vody a čisticího prostředku!

 

Co nejblíže k špatně dostupným místům: vyvinuto tak, aby bylo možné dostat se co nejblíže ke stěnám a do rohů. Stroj je speciálně navržen a vyroben pro snazší práci v rohách a u stěn - kartáč je posunut mimo osu stroje doprava a stírací lišta je výkyvná a kopíruje výstupky a překážky!

 

Boční nárazníkové válečky: Inovativní řešení, které vede a chrání Váš podlahový mycí stroj a jiné objekty před poškozením.

 

Rychle, jednodušše a čistě: pouhým stisknutím tlačítka se provede automatická výměna nástroje (unašeče padů nebo čisticího kartáče) pomocí patentovaného systému pro připojení kartáčů.

 

Snadná hygiena: Systém s dvojitou nádrží (včetně odnímatelného těsnění krycího víka bez použití nářadí) zajišťuje hygienické čištění a dezinfekci v souladu s konceptem HACCP. Podlahový mycí stroj obsahuje snadno vyjmutelnou nádrž na nečistoty se snadno vyměnitelným těsněním víka nádrže pro důkladné vyčištění a dezinfekci - jediný ve své třídě. Přebytek čisticího roztoku může být vypuštěn úplně.

Funkční a čistý: Objem nádrže na čistící roztok je 40 l a objem nádrže na nečistoty činí 45 l. Odtokové hadice jsou pevně připevněny na boku nádrže, což zajišťuje snadnou manipulaci při vypouštění a čištění stroje.

 

Snadná údržba a nabíjení: nádrž na nečistoty může být nakláněna bočně pro rychlý přístup k bateriím a motorům.

Snadný servis: snadná údržba s otevřeným přístupem k bateriím a ostatním komponentům. 

 

CMM Machine Manager a Columbus Mobile APP: Chytrý nástroj pro počítač a aplikace pro mobilní telefon je ideálním nástrojem pro každého, kdo si cení maximální transparentnosti nákladů a optimálního řízení zdrojů. Pomáhá Vám zaznamenávat, monitorovat, strukturovat a vyhodnocovat všechna relevantní data související se strojem, čímž je vaše zařízení cenově výhodnější a hospodárnější! Dostupný a ke stažení pro PC (nutná registrace ZDE), pro Android na GooglePlay (ZDE) nebo pro iOS (iPhone, iPad) na App-Store (ZDE). 

 

Vyrobeno v Německu: kvalitní materiály, prvotřídní zpracování, dostupnost náhradních dílů a jednoduchý servis zaručují extrémně dlouhou životnost a snadnou údržbu Vašeho podlahového mycího stroje. Menší spotřeba materiálu s ohledem na ekologii - díky čistému inženýrství, cílenému použití recyklovatelných materiálů, inteligentním měřicím systémům, energeticky úsporným převodovkám s hladkým chodem - to jsou jen některé z parametrů, kterými neustále výrobce Columbus optimalizuje udržitelnost svých výrobků. Nejdůležitější však je a zůstává životnost podlahových mycích strojů Columbus! Tradice od roku 1926! 

 

!!! Dodáváno včetně stírací lišty, kartáče, baterií, nabíječe a čisticího prostředku !!!

Široká nabídka příslušenství a volitelná nadstandardní výbava:

Tip: Vybírejte z široké nabídky příslušenství jako např. různé typy drhnoucích kartáčů nebo unašeč padů, různé druhy padů dle  čištěného povrchu, náhradní gumové stírací lišty nebo třeba kvalitní a osvědčené prostředky na čištění a mytí podlah od výrobce CHEMFUTURE jako např.: Floorsan PRO, Floorsan SUPER, Floorsan FORTE nebo Floorsan EXTRA. (naleznete v příslušenství)

 

Tip: Stroj je možné po domluvě vybavit různými typy trakčních baterií (kyselinové, gelové) o různých kapacitách (75-115 Ah). 

 

Tip: Volitelnou nadstandardní výbavu nebo baterie s větší kapacitou je možno přiobjednat po domluvě s naším personálem! Požadavky pište do poznámky k objednávce nebo oslovte naše obchodní zástupce osobně, telefonicky nebo emailem. Rádi Vám poradíme s výběrem toho nejlepšího řešení přímo pro Vás - na míru a poskytneme veškeré dostupné informace!

 

Tip: V nadstandardní příplatkové výbavě je také možnost přiobjednat inteligentní integrovaný elektronický dávkovací systém vody a chemický dávkovač, který dodává přesně správný objem čistícího roztoku a chrání tak životní prostředí a Vaši peněženku! 

 

Tip: Bílá noBAC® volitelná nadstandardní varianta nyní k dispozici! V potravinářství, zdravotnictví, hromadném stravování, hoteliérství, úklidových službách, pronájmu textilií či v komerčních prádelnách nebo v kterémkoli jiném oboru, který je závislý na profesionálních výsledcích a příkladné hygieně jistě oceníte verzi noBAC®. Jedná se o volitelné provedení s příplatkem a důrazem na přísná hygienická nařízení - doporučeno pro všechna odvětví s vysokými požadavky na hygienu a BOZP! Antibakteriální nádrže pro každý druh lokalit s přísnými hygienickými požadavky v souladu s konceptem HACCP nebo na základě hygienického plánu.

Parametry
Hladina hluku 60 dB (A)
Jmenovité napětí 24 V
Jmenovitý výkon 950 W
Kapacita nádrže na čistou vodu 40 l
Kapacita nádrže na špinavou vodu 45 l
Max. kapacita baterií 110 Ah C5 kyselina, 105 Ah C5 gel
Otáčky kartáče 180 ot/min
Plošný teoretický výkon až 2200 m²/h
Počet baterií 2
Počet kartáčů 1
Podtlak sání 125 mbar
Pracovní šíře 550 mm
Prázdná hmotnost cca. 78 kg
Přítlak kartáčů min./max. 24 kg
Provozní hmotnost cca. 193 kg (s bateriemi 105 Ah C5 gel)
Průtok vzduchu 32 l/s
Rozměry 1250 x 570 x 980 mm
Šíře sací lišty 850 mm
Alternativní (3)
Příslušenství (10)
FLOORSAN forte (10 kg)

FLOORSAN forte (10 kg)

Profesionální nepěnivý alkalický prostředek do podlahových mycích strojů se zesílenou účinností pro mytí podlah, interiérů a exteriérů. Vhodný i pro a...

704055 Skladem

612,- vč. DPH
Koupit
FLOORSAN super (10 kg)

FLOORSAN super (10 kg)

Profesionální méně pěnivý alkalický prostředek do podlahových mycích strojů, rychlá a překvapivá účinnost. S desinfekčním a fungicidním účinkem.

704035 Skladem

886,- vč. DPH
Koupit
FLOORSAN pro (10 kg)

FLOORSAN pro (10 kg)

Profesionální méně pěnivý alkalický prostředek do podlahových mycích strojů, určený k čištění podlah v čekárnách, chodbách, výrobních halách a obchode...

704025 Skladem

621,- vč. DPH
Koupit
FLOORSAN extra (10 kg)

FLOORSAN extra (10 kg)

Profesionální méně pěnivý alkalický prostředek do podlahových mycích strojů, zesílená účinnost.

704015 Skladem

701,- vč. DPH
Koupit
Columbus sada stíracích gum pro RA 55-60 a ARA 66-100

Columbus sada stíracích gum pro RA 55-60 a ARA 66-100

Sada stíracích gum. Přední a zadní guma sací lišty podlahového mycího stroje Columbus.

20620531 Skladem

1 632,- vč. DPH
Koupit
Columbus sada stíracích gum - odolná proti oleji pro RA 55-60 a ARA 66-100

Columbus sada stíracích gum - odolná proti oleji pro RA 55-60 a ARA 66-100

Přední a zadní guma sací lišty podlahového mycího stoje Columbus z materiálu odolného proti oleji.

20620532 Skladem

3 614,- vč. DPH
Koupit
Columbus unašeč padu 530 mm pro RA 55 B, BM 20, 40

Columbus unašeč padu 530 mm pro RA 55 B, BM 20, 40

Unašeč padu pro podlahový mycí stroj Columbus RA 55 B 20, B 40. Upínací středový plast. kroužek se závitem je součástí unašeče! Není nutné objednávat ...

21518531 Skladem

5 732,- vč. DPH
Koupit
Columbus upínací středový kroužek se závitem pro RA 43-66, ARA 66 B, BM 20-70

Columbus upínací středový kroužek se závitem pro RA 43-66, ARA 66 B, BM 20-70

Upínací středový kroužek se závitem pro upevnění padu na podlahový mycí stroj Columbus RA 43-66, ARA 66 B, BM 20-70. Unašeč padu není součástí. Jedná ...

21072700 Skladem

460,- vč. DPH
Koupit
Nabíječ Filon Futur S E230 G24/12

Nabíječ Filon Futur S E230 G24/12

Nabíjecí přístroj Filon Futur S E230 G24/12, s konektorem SB50 - šedý. Nabíjení olověných baterií s pevně vázaným elektrolytem (gelem).

000341 Do 2 týdnů

6 112,- vč. DPH
Koupit
Nabíječ Filon Futur S E230 G24/15

Nabíječ Filon Futur S E230 G24/15

Nabíjecí přístroj Filon Futur S E230 G24/15, s konektorem SB50 - šedý. Nabíjení olověných baterií s tekutým (kyselina) a pevně vázaným elektrolytem (g...

000383 Skladem

6 607,- vč. DPH
Koupit
Přílohy (3)
Katalogový list Columbus RA 43-55 B-BM 40 Katalogový list Columbus RA 43 B 40, RA 55 B 40, RA 43 BM 40, RA 55 BM 40. Popis, specifikace, výhody, parametry.
RA43_RA55_B40_udrzba_stroje Návod na údržbu podlahového mycího stroje Columbus RA 43 / RA 55 B 40.
Katalog podlahových mycích strojů Columbus
/product-action/increment-product-view-count?productId=2781
chemfuture.cz
Kvalita zboží
Doba dodání 2 dny
Kvalita komunikace
Přehlednost obchodu
96 %
našich zákazníků bylo spokojeno s nákupem na www.chemfuture.cz
51 hodnocení